ספריה

ספריית בית הספר הדמוקרטי ע"ש נדב

ספריית בית הספר הדמוקרטי מספקת שירות לתלמידים החל מגני הילדים ועד כתה י"ב. כמו כן נעזרים בספרייה אנשי צוות בית הספר והורים לתלמידים מהקהילה.

ספריית בית הספר היא מקום מרכזי בחיי חלק ניכר מהתלמידים. תלמידים רבים בוחרים לבלות את זמנם בספריה. הספרייה מהווה מקום להכנת שיעורים ועבודות, לקריאה בספרים ולעיון בהם, למפגשים בין ילדים ומבוגרים או בין ילדים בשכבות גיל שונות. הספרייה, פעמים רבות, מספקת מקום שקט ונעים למי שחפץ בכך.

"ספרנים צעירים":

את ספריית בית הספר עוזרים לתפעל באופן קבוע צוות מתנדבים תלמידים.

הצוות נפגש עם הספרנית פעם בשבועיים להעלאת נושאים חשובים ומתן פתרונות לבעיות שעלו בשבוע הקודם. לכל ספרן שעה שבועית בה הוא תורן בספריה והיא כלולה בתוך מערכת השעות שלו.

כל ספרן צעיר עובר הכשרה בה הוא לומד איך בנויה הספרייה ואיך להפעיל אותה, כולל השאלת ספרים, המלצה על ספרים, שמירה על חוקי הספרייה, ארגון וסידור ספרים במדפים ועזרה בשיעורים של שכבות גיל צעירות יותר.

בספריה מתקיימים מרחבי לימוד ושיעורים בתחומים שונים. מרחב לימוד מספק לתלמידים אנשי צוות מקצועיים בתחומם העוזרים להם להתקדם באופן עצמאי בכל תחומי הלימוד וכן מסייעים להם בליווי פרויקטים אישיים.

ספריית בית הספר הדמוקרטי ע"ש נדב היא מקום פעיל וחשוב בחיי קהילת בית הספר ואנו, צוות הספרנים הצעירים והספרנית, שמחים על כך ומעודדים את כל באי בית הספר לקחת חלק בחיי הספריה העשירים והמגוונים, ולמצוא בספריה מקום שקט, נעים ומאפשר - ללמידה, לקריאה, לצמיחה ולמפגש.

הספרנית