ועדת אירועים

אירועים בבית הספר הם חלק גדול מהקהילה, חלק גדול ממי שאנחנו. האירועים מוסיפים צבע טעם וריח לחיינו. 

הועדה אחראית על קיום אירועים בבית הספר, בחגים ובהזדמנויות אחרות. חברי הועדה, הורים תלמידים ואנשי צוות מנסים יחד להפיק אירועים, אשר מגבירים את תחושת ההנאה והשייכות לחיים המשותפים בבית הספר. אנחנו מזמינים הורים וילדים יצירתיים, בעלי יכולת ארגון, שאוהבים ליהנות.

ועדת ביקורים

ועדת ביקורים היא חלק מועדת קליטת משפחות ועובדת בשיתוף פעולה עימה. בועדה חברים ילדים, הורים ואנשי צוות. תפקיד הועדה לתאם ולארח את הביקורים הרבים, המתקיימים בביה"ס (כמעט מדי שבוע נערך ביקור). לביקורים מגיעים משפחות המעונינות להצטרף לבית הספר, אנשי צוות המעונינים לעבוד בו, וכן גורמים רבים, המבקשים להכיר וללמוד על בית הספר שלנו ועל שיטת החינוך הדמוקרטית. ועדת ביקורים היא החלון הראשוני בהכרות עם בית הספר, וככזה אנו משתדלים לייעל, לשפר ולהפוך את החוויה למזמינה ואמיתית ככל האפשר. השנה התחלנו גם לערוך ביקורי ילדים – ביקורים לילדים המעונינים להירשם, המועברים על ידי ילדים בלבד, במקביל לביקור המבוגרים הרגיל. העבודה בוועדה רבה ואנו מזמינים ילדים והורים האוהבים לארח ומרגישים שהם יכולים להסביר על בית הספר, להצטרף לפעילות הוועדה. הועדה פועלת בעיקר בבקרים במהלך שנת הלימודים, ובמספר ערבים בחופש הגדול.

ועדת הנהלה

מורכבת מיו"ר ועדת תקציב, יו"ר ועדת חוק חוקה ומשפט, יו"ר הועדה הפדגוגית והמנהלת.

אנו אחראים על תפקוד הרשות המבצעת ,יש לנו סמכות להחמיא,לשקם, לפזר או לעזור לכל ועדה וועדה, ומבצעים המון אדמניסטרציה של הועדות.

אנו אחראים על מדיניות השכר של המועסקים בבית ספר.

דנים דיונים אידיאולוגים על נושאים שעולים בתחומים אלו.

ונהנים הרבה לתוך הלילה.

ועדת פרלמנט

ועדת פרלמנט דואגת ומסדירה את דיוני הפרלמנט וההצעות העולות לדיון במטרה להפוך להחלטות וחוקים. הועדה קובעת את סדרי העדיפויות לדיון ואחראית לקיום הדיונים, תוך כדי שמירה על סדר ומהלך דברים תקין. כמו כן באחריות הועדה לפרסם מראש את נושא הדיון ולאחריו את ההחלטות שנתקבלו. תקפותם של החוקים חלה על כלל הקהילה.תוכני ישיבות הפרלמנט מתועדים ונשמרים בתיק הפרוטוקולים. הועדה מורכבת מיו"ר הפרלמנט, סדרן ורשם. מועמדים לתפקידים מוזמנים להציע עצמם בבחירות הקרובות.

התכנסויות פרלמנט ייתקיימו בעקבות רצון של ילד או איש צוות וביוזמתו.

ועדת מערכת

ועדת מערכת מלווה את תהליך ההחלטה על מערכת המרכזים שילמדו בביה"ס. במהלך השנה הועדה בודקת צרכים, אוספת מידע מאנשי צוות, הורים וילדים, ומעלה לדיון נושאים עקרוניים המשפיעים על בניית מערכת השעות הבית ספרית. הועדה מנסה להתוות קווים מנחים, ולהעלות דיונים אידיאולוגיים ברמת הצוות וברמת הקהילה.

ועדת תקציב ותרומות

ועדה העוקבת אחר ביצוע התהליכים הכספיים בביה"ס, בהתאם לחוק התקציב העובר לקבלה והחלטה בשנה"ל הקודמת (באפריל מוצע תקציב לשנה"ל הבאה). הועדה יכולה להמליץ על מדיניות או דרך טיפול בנושאים הקרובים לנושאי תקציב וכספים.

ועדת תרומות, אחראית על גיוס תרומות ומשאבים לביה"ס, אשר יהוו תוספת לתקציב הבנוי רובו ככולו על תשלומי הורים. עם השגת תרומות, אנו אף מקווים להפחית את שכה"ל ולהקל בכך על ההורים.

בד"כ חברי הועדות מונים אנשי צוות והורים. כל מי שרואה עצמו יכול לתרום בתחום זה, מוזמן וגם מוזמן.

ועדת ספורט

ועדת ספורט פועלת בבוקר בזמן ועדות. הועדה מארגנת ימי ספורט וטורנירים. במהלך השנה הנוכחית ארגנה הועדה ימי ספורט לכבוד נדב לכל ילדי ביה"ס, טורנירים לכבוד אמיר, וטורנירים בימי ספורט.

ההצטרפות לוועדה היא על-ידי הבחירות שנערכות בתחילת השנה.

בוועדה פעלו השנה שני אנשי צוות וילדים רבים

ועדת חוק חוקה ומשפט

ועדה זו אחראית מחד על החוק, החוקה והמשפט בביה"ס ומאידך על קיום וניהול הבחירות לועדות ביה"ס על פי "חוק הבחירות" – כלשונו וברוחו.

כאחראית על החוק, החוקה והמשפט, עובדים חברי הועדה מול הפרלמנט, האסיפה והרשות השופטת כדי לוודא שפעולותיהן והחלטותיהן הן במסגרת החוקה וחוקי היסוד של ביה"ס.

כועדת בחירות באחריותנו לקיים את הבחירות לועדות ביה"ס לשנה"ל תשס"ז, אשר יתקיימו לאחר חופשת סוכות.

זה הזמן להזכיר לכם לעיין ולקרוא על כל הועדות להלן ולבחור לעצמכם באילו ועדות תרצו להיות פעילים בשנה הקרובה. זהו מקומכם להשפיע, לשאול ולהבין את מה שקורה בביה"ס.

ועדת טיולים

ועדת טיולים אחראית על הוצאת ילדי בית הספר, מקטן ועד גדול, לטיולים ברחבי הארץ, לאורך שנת הלימודים.

הועדה מכינה תוכנית טיולים שנתית, מתכננת כל טיול מתחילתו ועד סופו, ואחראית על קיומו בפועל.

בועדה חברים ילדים, הורים ואנשי צוות שטיולים בנפשם ויכולים לעזור מבחינה ארגונית.

הועדה מתכנסת לרוב בשעות הלימודים.

בבית הספר נקבעו נהלים ומסורות האומרים כי כל ילד זכאי לטיול אחד מטעם בית הספר:

ילדי הגנים – טיול יומי בסביבה הקרובה

ילדים בבית קשת וכיתות ג' יטיילו בטיול של יום אחד.

ילדי ד' – ו – טיול של לילה אחד (יומיים)

ילדי ז- י"ב טיול של 2 לילות. (שלושה ימים)

כל ילד יכול לבחור האם לצאת לטיול שמתוכן לשכבת הגיל שלו או לטיול של צעירים ממנו.

ילדים המעונינים לצאת עם שכבת גיל בוגרת יותר – יגישו בקשה לועדת טיולים.

נוהגים ללון באוהלים ולבשל בעצמנו.  מצאנו שזו דרך טובה לחסוך בהוצאות מחד ולגבש קבוצה מאידך.

ועדת משמעת וגישור

ועדה זו אחראית על תהליכי הגישור והשפיטה בבית הספר.

גישור- נעשה מתוך רצון של שני הצדדים המעורבים בקונפליקט/ אי הסכמה. הגישור נעשה ע"י חברים שעברו הכשרה לכך.

בית משפט שלום -  כל ילד או איש צוות בביה"ס יכול להעלות למשפט תלמיד או איש צוות איתו הוא נמצא במצב של אי הסכמה, כעס וכד'.

המשפט מתנהל ע"י חברים שעברו הכשרה (צפייה והשבעה).  הוועדה עובדת בבוקר – בשעות הלימודים. שישה ימים בשבוע.

כל המעונין להיות חבר בוועדה יכול להגיש מועמדות, כולם נבחרים לוועדה.(אלא אם כן מצאה הוועדה את הנבחר לא ראוי להיות חלק ממנה מבחינה מוסרית).

בעבר נעזרנו רבות בהורים לביצוע המשפטים והגישורים. בשנים האחרונות הרגשנו בחסרונם, לכן הורים יקרים, קבלו פנייה זו כפנייה אישית, הורים שרוצים ויכולים להצטרף לוועדה יבורכו!

וועדת שחף

השחף הוא העיתון שלנו, והוא יוצא לאור מראשית ימי בית הספר. ועדת שחף, האחראית על הוצאתו לאור, מורכבת מילדים, אנשי צוות ולפעמים גם הורים. חברי הועדה מזמינים את הקהילה לכתוב, כותבים בעצמם, עורכים, מדפיסים, מחלקים ומפרסמים את הגליונות היוצאים לאור. אנחנו מזמינים אתכם לקרוא מה קורה אצלנו, וגם, כמובן, לכתוב לנו! - shahaf@democrati.co.il