כל מיני

מרכז סודי - שושי בלסברג

קבוצת גיל: בית קשת

ב'מרכז סודי' נכיר בכל שיעור משהו חדש שבא 'בהפתעה', ובדרך כלל סובב סביב סיפורי עמים, יצירה בעקבות סיפורים, שירים. המרכז עוסק גם בתרבות ישראל, אישים חשובים, אירועים מכוננים בהסטוריה ועוד ועוד.          זהו מרכז העשרה התומך בשיעורי העברית, מפגש נוסף עם המילה הכתובה והדבורה. 


נוסעים בזמן- דפנה כהן

קבוצות גיל: ג-ד / ה-ו (שעה שבועית לכל קבוצה)

מרכז נוסעים בזמן עוסק בתרבות ישראל. "נבקר" בתקופות שונות החל מבריאת העולם ועד לימנו אנו. "נפגוש" אירועים, אנשים, מדרשים ואגדות, שירים וסיפורים שמהווים חלק מהתרבות היהודית ומשמשים יסודות ערכיים לחיינו.

משחקי ילדים

המורה: אברהם מצליח

קבוצת גיל: א-ב

מרכז לילדי בית קשת בו לומדים לשחק משחקים בקבוצה.לרוב משחקי חברה בתוך כיתה ומשחקי חצר ספורטיביים יותר.לילדים המשתתפים ישנה הזדמנות ללמוד להכיר התנהלות בקבוצה,לתפקד בתוך מסגרת עם כללים והנחיות,לשפר יכולות אישיות גופניות וחברתיות,להכיר משחקים חדשים,להכיר בחוזקות שלהם ועוד

חינוך תעבורתי

המורה: עדי בר-צדק

קבוצת גיל: יא-יב

 המרכז יתקיים כסדרה של 4 הרצאות והפעלות לכל ילדי בית י'-יב' במהלך השנה. תאריכים ונושא הפעילות ימסרו לילדי הבית כשיסגרו סופית.
 

כתיבה עיונית

מורה: יעל יוסטוס-סגל

רצית לדעת דבר-מה ולא ידעת איך להתחיל לברר אותו? תמהת איך יכול להיות ש- ובעצם עוד לא בדקת? יש תחום שנורא מסקרן אותך אבל אין לו מרכז בבית-הספר? המרחב הזה נועד לך! במרחב תהיה לך הזדמנות ללמוד בעצמך אבל לא לבד: ביחד נחדד את הנושא ואת השאלה, נמצא דרכים ללמוד ולענות עליה, נלמד איך להתמודד עם מקורות מידע שונים ונתנסה בניסוח טיעונים יציבים וטענות מקוריות. ולפעמים רק נפנה שעה או שעתיים של שקט לעבודה.

המרחב פתוח לכל לומד ולומדת סקרנים שרוצים ללמוד בעצמם דבר מה במשך שעה או שנה, למי שרוצה לברר לעצמו נקודה מסוימת או למי שרוצה לכתוב עבודת-גמר על שאלה מסועפת וגם לכל מי שרוצה בין-לבין.

המרחב יתקיים בספריה, בתיאום עם הלומדים.

 

ליווי פרויקטים

מורה: יעל יוסטוס-סגל

קבוצת גיל: י-י"ב

כחלק מתכנית המסע אנו מזמינים אתכם/ן, תלמידי ותלמידות י-י"ב, לחלום חלום ולהגשים אותו, ליזום פרויקט שמלהיב אתכם/ן ולהביא למימושו. הדרך מהקצה האחד לשני היא ארוכה ומפותלת, לפעמים מפתיעה. אנחנו נהיה כאן במהלך השנה כדי לתמוך, לכוון, לעודד לאתגר ולדחוף קצת כשצריך, מתוך אמונה ביכולת שלכם/ן ליצור ולשנות באופן עצמאי.


מרכז שיווק ופרסום 

המורה: יהודה אמון

מיועד ל: מכתה ז' ומעלה, עם נטיות עסקיות

נלמד מודלים ותאוריות מתחומי השיווקתפיסות שיווקיות וגישות שונותתמהיל השיווק ואסטרטגיות מותגנכיר את עולם הפרסום המרתקשיטותשיקולים,תפקידים ועודנשים לב להתפתחויות בנות זמננו בתחום ונראה דוגמאותנתנסה נלמד ונפתח חשיבה יצירתיתננסה גם למצוא את הדבר הבא שעולם הפרסום כמה לקראתו.

בין הנושאים הנלמדים: התנהגות צרכנים, המוצר והאריזה, אומנות המכירות, מיתוג, ועוד.


בישולילך

מורה: לילך שגב-ישראל

מרכז בישול לזח"ט

נלמד לבשל, לתכנן, לעבוד לפי מתכון ולפי תקציב, לאלתר בעת הצורך, לעבוד ביחד ולהפעיל קבוצה, להתנסות במגוון של אפשרויות בישול וחומרי גלם, ולהשאיר אחרינו נקי...

 פסיפס ישראלי

מורה: מתי רוסי

קבוצות גיל: זחט

תיאור: המרכז מציע הכרות עם קבוצות שונות בחברה הישראלית, למידה מעמיקה ומשמעותית לגבי כל אחת מהקבוצות במטרה לחקור ולשאול מה אנחנו למדים על עצמנו מתוך הלמידה על הקבוצה. ההכרות תתבצע באופנים שונים: פגישות עם אורחים, קריאת טקסטים, סרטונים, אוכל, מחקר באינטרנט, ראיונות אישיים ועוד.

 

משחקי תפקידים

מורה: סער פלדמן

קבוצות גיל: ה-ו, חט"ב

המרכז פותח את עולם משחקי הדמיון כדוגמת מבוכים ודרקונים. לכל תלמיד יש דמות שהולכת ומתפתחת עם הזמן והניסיון. הקבוצה עוברת יחדיו הרפתקאות מתוכננות מראש על ידי אחד מחבריה. כל אחד בתורו הופך להיות אחראי משחק. ישנה אינטראקציה חברתית חשובה במרכז.
היקום בו מתקיים המשחק הוא על פי סדרת הסרטים "Star Wars” ושם מתקיימות ההרפתקאות של הקבוצה. זוהי שנה שנייה של המרכז שזוכה להצלחה בקרב התלמידים.

מחשבים לבית קשת

מורה: סער פלדמן

קבוצות גיל: א-ב

מרכז בו התלמידים לומדים את סביבת המחשב והמושגים הסובבים אותה כגון: התמצאות במערכת ההפעלה, שמירת קבצים, ותיקיות, עבודה מול תוכנת האופיס, מעבר בין תוכנות ועוד. 

מחשבים ג'-ד': יפעת שביט

המרכז מלמד שימוש במחשב למטרות למידה, הכרות עם כלי האופיס: כתיבת מסמכים בתכנת הWORD, שימוש בסרגלי כלים, שימוש באובייקט SMARTART, עיבוד תמונה ובניית מצגות ב POWERPOINT .

איזה מין מרכז, כתה ה' בנים: יהודה אמון

בחיים האינפורמציה על כל הקשור במין מגיעה מכל מיני מקורות, ובדרך כלל כבר מגיל מאוד צעיר. במרכז נעשה קצת סדר בדברים. 
אענה על שאלות ומושגים. נתייחס לנושאים כגון: אברי מין והרבייה, אוננות, הומואים ולסביות, ווסת וקרי לילה, מגע נכון ולא נכון , הקשר בין מין ואהבה ועוד.
המטרה היא לצמצם את הבילבול, להפחית את הלחץ והחרדה ולתת מקום למבוכה.

 מרכז גאוגרפיה לכיתות ה-ו : אלונה מוסקוביץ

 במרכז גאוגרפיה נתחיל השנה ממש מהבסיס ללימודי הגאוגרפיה.

לימודי קריאת המפה.

נכיר את הכיוונים, את שושנת הרוחות. נלמד לקרוא מפה דרך מקרא הסימנים, קוי האורך והרוחב, וצבעי המפה. נכיר מפות שונות, עתיקות וחדשות ונתוודע לגלובוס והאטלס.

בחלקה השני של השנה, נבחר אזור כלשהו על כדור הארץ ונחקור אותו ביחד ולחוד.

 עושים משפט

מלמד אבא מהקהילה מאיר זריהן

קהל היעד: תלמידי חט"ב + חט"ע

במרכז "עושים משפט" בכוונתי להמשיך את ההיכרות עם מערכת המשפט הישראלית דרך פסקי דין של בית משפט העליון ובגצי"ם מפורסמים וחשובים שפורסמו.

 

באמצעות אותם פסקי דין נלמד גם על פרשיות מעניינות בחיי המדינה למן הקמתה.

 

כמובן נדבר על אקטואליה הנוגעת לתחום המשפט.

 

במהלך השנה נבקר בבית משפט בת"א או בירושלים.

 

כמו כן נראה לפחות סרט אחד שיש בו ממשק משפטי כלשהו.